Banner Artemide 59E
Lot # 799
Firenze. Repubblica (Sec. XIII-1532). Fiorino piccolo. Cf. CNI tav. XV, 20; MIR (Firenze) 76/80. MI. 0.53 g. 15.00 mm. qBB/BB.