Banner Hatria Numismatica Asta 16
Lot # 230
Carlo di Borbone (1734-1759). 1735. Palermo. 6 tarì Ag gr.13,39. Spahr, 17 var.; Buceti, 10. Raro. BB-SPL/SPL