Lot # 1106
NAPOLEONE I (1804-1814) 1 Lira 1813 puntali sagomati, M, Milano Pagani 46a Mont. 261 Gig. 169 Ag 4,96 g 23,1 mm R • Patina intensa; ex Negrini 38/1680 q.SPL