Banner Artemide 67E
Lot # 897
Carlo Emanuele III (1755-1773). Secondo periodo. 2 denari 1772. MIR (Savoia) 953o; Simonetti 40/15; Biaggi 818. CU. 1.84 g. 16.50 mm. qSPL/SPL.