Banner Numismatica Picena Asta Fiorile
Lot # 434
Roma. Alessandro VIII (1689-1691). Grosso 1689 AG gr. 1,28. Muntoni 29. Berman 2185. MIR 2091/1. Raro. Patina iridescente, bel BB