Banner Giacomo Valente Numismatica Autumn Auction 2
Lot # 239

Sardegna, Cagliari. 1 Cagliarese 1712. Carlo VI (1708 - 1718). CU. Piras# 106, CNI# 13. BB/SPL. NE.