Lot # 194
VITTORIO EMANUELE II, Re di Sardegna (1849-1861) 10 Lire 1853 Torino MIR 1056 Pagani 363 Gig. 25 Mont. 32 Au 3,22 g RRR • 4.141 es. coniati BB/q.SPL