Banner Canusina Asta 26
Lot # 4386

Alletto (Impero di Britannia, 293-296), Quinario, Londinium, 293-296 d.C.; AE (g 2,95; mm 21,4 x 19,35); IMP C ALLECTVS P F AVG, busto radiato, drappeggiato e corazzato a d., Rv. VIRTVS AVG, galea in navigazione verso d.; in ex. QL. RIC 55. Patina verde intenso, q.spl.
Allectus (The British Empire, 293-296), Quinarius, Londinium, AD 293-296; AE (g 2,95; mm 21,4 x 19,35); IMP C ALLECTVS P F AVG, radiate, draped and cuirassed bust r., Rv. VIRTVS AVG, gally r.; in ex. QL. RIC 55. Intense green patina, about extremely fine.

Starting price: € 115
Minimum bid: € 115
B.P.: 15.00%
Closing on: 2024-10-23 21:13:00 Roma time