Banner Artemide 59E
Lot # 854
L'Aquila. Ferdinando I d'Aragona (1458-1494). Cavallo. CNI 294/307; D'Andrea-Andreani -; MIR (Italia merid.) 96. AE. 2.18 g. 18.50 mm. R. Patina verde. Bel BB.