Coins 445 ROMA. Clemente VIII (1592-1605). Testone A. IX. 9.36 gr. – 29.3 mm. D:\ Stemma ovale in cornice. R:\ Porta Santa chiusa CNI 113; Munt. 12. Rara. qSPL